Y kartos mados taisyklės
2017 . 07 . 25
Tekstas: Agnė Mileikaitė; nuotraukos: Julija Tamulevičiūtė; modeliai: Naglis Bierancas, Linas Labanauskas

„Kada paskutinį kartą pamatę stilingą vyrą pagalvojote, kad jis ne tik turi išlavintą mados pojūtį, bet ir daug didesnę už jūsiškę spintą?“, – klausia mados tinklarasčio „Fancy Closet Fox“ įkūrėja Agnė Mileikaitė. Mergina atvirauja, kad ją šis jausmas aplanko kasdien. Šiandien Agnė su „Lamų slėniu“ dalijasi smagiomis mintimis apie Y kartos atstovus ir vyrišką stilių.

 IMG_1300cmt

 

Y karta ir mada

 

Vyrų mada ne tik užkariavo podiumus, bet ir užvaldė gatvės stilių. Už tai galime padėkoti Y kartai ir šios kartos vaikinams. Jie dėvi kostiumus ne todėl, kad reikia, bet todėl, kad to nori. Jie nebijo išsiskirti iš minios. Priešingai – to siekia. Jie išdidžiai dėvi spalvotas tampres ar milžiniškas skrybėles. Nors dauguma vis dar pašaipiai nusišypsome pamatę vaikiną, kuris atrodo taip, lyg šalia jo būtų sprogusi mados bomba ir aptaškiusi visais įmanomais sezono aksesuarais, tačiau tiesa tokia: tokių vaikinų mums reikia, kad mada ir kultūra judėtų į priekį.

 

Y karta padarė didelę paslaugą mums visiems – privertė ir kitas kartas perimti jų mados įpročius. Nuo 2013 metų vyriškų rūbų pardavimas pasauliniu mastu išaugo 14% ir net šiek tiek lenkia moteriškų rūbų pardavimą. Dėl šių skaičių prekiniai ženklai pakeitė savo strategijas, o prekybos centrai – parduotuvių išdėstymą. Dabar nieko nebestebina kosmetikos prekių parduotuvėje besipuikuojantys barzdos priežiūros reikmenys ar aliejai, nebestebina ir vaikinų eilės, besidriekiančios prie parduotuvių, turinčių naujausią „Nike“ sportinių batelių kolekciją.

 

Y karta sukūrė naujas vyrų mados taisykles: ištrynė griežtas ribas tarp vyrų ir moterų mados, privertė vyrukus domėtis, kaip gaminami jų rūbai, ar tai nekenkia aplinkai, visus privertė įsigyti sportinius batelius ir išmesti nebemadingą apavą.

 

Ką tai reiškia? Tai atskleidžia sparčiai besikeičiančią visuomenę ir augantį individualizmo kultą, kuris keičia ne tik prekybos centrus, bet ir skverbiasi į mūsų laisvalaikį, pomėgius, knygas, žurnalus, muziką, klubus. Su drąsia vyriška mada mes įsileidžiame kitoniškumą ir laisvę į savo kultūrą. Tad kitą kartą, pamatę vaikiną, kuris ką tik išgyveno „mados sprogimą“ – nusišypsokite.

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/IMG_1356cmt.jpg{/FINDME}