Virtuvėje, tarp gėlių
2017 . 09 . 22
Tekstas: Viktorija Maleckaja; nuotraukos: Gabija Labutytė

Kiekvienas, neabejingas svaiginančiam gėlių grožiui ir kvapui, norės kuo ilgiau užsibūti jos virtuvėje. Tai laikina ir kiek netradicinė vos prieš mėnesį sukurtos gėlių studijos „Flowers & Lovers“ kūrybinė erdvė. Čia, tarp pastelinių žiedlapių ir švelnių kvapų, studijos įkūrėja Ugnė Poderytė dalijasi istorija, kaip užgimė jos meilės romanas su gėlėmis.


– Ugne, ką sau padovanojai 24-ojo gimtadienio proga?

 

– Nubudusi gimtadienio rytą ant pagalvės radau draugo dovanėlę – dailiai kaspinu perrištą laukuose nuskintų grikių puokštelę. Tą dieną viskas ir prasidėjo. Gimtadienio proga padovanojau sau naują veiklą – gėlių studiją „Flowers & Lovers“, kuri gyvuoja jau mėnesį. Taip labai netikėtai ir užgimė ši svajonė. Negaliu gėlių vadinti verslu, tai labiau naujas hobis, tikiuosi, ateityje tapsiantis darbu.

 

– Papasakok savo istoriją, kaip nuo rinkodaros perėjai prie gėlių namų?

 

– Turėjau daug skirtingų veiklos idėjų: vieną dieną nuspręsdavau, kad sieksiu sporto trenerės karjeros, kitą dieną planuodavau mokytis groti gitara… Kadangi dirbau rinkodaros srityje, mąsčiau steigti savo agentūrą. Po kurio laiko supratau: jei visa širdimi nejauti, kad tau reikia būtent to, – planai sustoja savaime. Su gėlių studija buvo kitaip. Šią vasarą su šeima atostogavome Sicilijoje. Ten labai daug jaukių restoranėlių, kuriuose dirba visos šeimos kartos, jie laimingai gamina kavą ir nesuka dėl nieko galvos. Gėlių studijos idėja mano galvoje atsirado sugrįžus iš atostogų, buvau įkvėpta siciliečių gyvenimo būdo, mažų verslų žavesio. Nors nuo mažens mama nebuvo pastebėjusi jokios mano meilės gėlėms, sugrįžusi namo turgelyje nusipirkau gėlių ir pabandžiau pasidaryti pirmą puokštę. Puokštė nepavyko, tačiau nepasidaviau. (Juokiasi). Nuėjau į floristų kursus, ten viskas pasidarė aiškiau ir lengviau. Nesu tikra, kad gėlės buvo mano gyvenimo svajonė, tai – it žaibas iš giedro dangaus.

 

– Greitai užgimusią meilę gėlėms lygini su netikėta pažintimi su vaikinu. Ar „Flowers & Lovers“ pavadinimas su tuo susijęs?

 

– Tai tikrai nėra seną reikšmę turintis pavadinimas. Man labai patiko šių žodžių žaismas, žodis „įsimylėjėlis“ dera su gėlėmis. Gėlės yra puiki meilės kalbos išraiška – juk dažniausiai gėles dovanoji, kai myli, esi dėkingas. Meilė mano vaikinui atsirado beveik tuo pat metu kaip ir susižavėjimas gėlėmis. Tiek gėlių studija, tiek asmeniniai santykiai sukelia daug emocijų: džiaugsmo, netikėtumų, kartu ir rūpesčių.

 

– Socialiniuose tinkluose daliniesi ne tik gėlių puokštėmis, bet ir įvairia su verslu susijusia patirtimi. Ar tai galima vadinti „Flowers & Lovers“ dienoraščiu?

 

– Mano tikslas – atrasti gyvenimo būdą, kuris leistų man būti nepriklausomai, kurti gražius ne tik mane, bet ir kitus džiuginančius dalykus. Mano veiklos principai: atvirumas, nuoširdumas ir meilė. Tai mano gyvenime labai svarbu. Pradėdama šią veiklą pati nežinojau, kur tai gali nuvesti. Manau, kad šiais laikais dalykus parduoda ne tiek pats produktas, kiek juo perteikiama emocija. Čia galiu būti savimi, bendrauti, dalytis patirtimi. Socialiniuose tinkluose pasakoju, kaip gėles išlaikyti šviežias, kaip ir kada augalai atvyksta į Lietuvą, kokie yra jas parduodantys žmonės. Džiaugiuosi, kad kažkas tai skaito, kad jiems patinka. Tai tam tikras mano veiklos dienoraštis, tikiuosi, įkvepiantis ir kitus.

 

– Pasidalyk, kokie netikėtumai ir atradimai tave lydi pradėjus šią veiklą?

 

– Kiekvieną dieną sužinau naujų dalykų. Šoviau į veiklą, kurios visiškai neišmaniau – pradedant pačiomis gėlėmis, tęsiant verslo ypatybėmis. Viskas plėtojasi labai netikėtai. Šiame versle sukasi daug paprastų ir atvirų žmonių, dirbančių turguje, mažose parduotuvėlėse. Malonūs atradimai mane lydi kiekvieną dieną. Prisimenu, kartą penktą valandą ryto mačiau, kaip gėlių pardavėja, atvažiavusi pasiimti augalų, bazėje dirbančioms moterims atnešė dėžę naminių pomidorų. Tarp gėlių besisukančius žmones sieja kažkoks sunkiai nupasakojamas ryšys.

 

Visą istoriją skaitykite rugsėjo mėnesio „Lamų slėnio“ numeryje (96 p.)

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/5265.jpg{/FINDME}