Vasariški nuotykiai Milane
2017 . 06 . 12
Tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė; nuotraukos: Gabija Labutytė, asmeninis archyvas

Mintis apie gyvenimą Italijoje, Milane, ją įtraukė ir nebepaliko. „Anksčiau ar vėliau turėjau čia atsidurti, vien tam, kad galėčiau ramiai gyventi, – šypteli mergina. – Vieną dieną nusipirkau pigiausią lėktuvo bilietą, susiradau kambarį, susikroviau daiktus ir praėjusių metų lapkritį išskridau. Dar neatvykusi čia žinojau, kad šiek tiek užsibūsiu. Netrukus šios mintys pasitvirtino. Milanas nuostabus! Jaukus ir paprastas, ne per didelis ir ne per mažas. Žmonių čia daug, bet kartais aplanko jausmas, jog visi vieni kitus pažįsta. Aukso vidurys!“, – apie Milaną pasakoja čia gyvenanti mados tinklaraštininkė, fotografė Ieva Ukanytė.

 

005+++

 

Įdomiausios miesto vietos

 

Milanas žino, ką turi geriausia, ir to tikrai neslepia nuo atvykstančių turistų. Bėgdavau nuo turistinių skrajučių ir nė akies krašteliu nežiūrėdavau į kelionių vadovus. Visgi tiesa ta, kad visi ten esantys objektai nurodyti ne be reikalo. Mano patarimas – pirmiausiai apžiūrėkite visas turistines miesto vietas, kurių Milane nėra tiek daug, o vėliau be jokio tikslo paklajokite gatvelėmis aplink Brera, Montenapoleone, Navigli rajonus. Besižvalgydami patys atrasite sau artimas ir mielas vietas. Prieš kelias dienas eidama Corso Venezia gatve pamačiau sodą, pilną flamingų. Neapsakomas jausmas!

 

Mano mėgstamiausios vietos Milane: Fondazione Prada galerija, Viktoro Emanuelio II galerija, seniausias Milane itališka klasika dvelkiantis Guastalla parkas, San Bernardino Alle Ossa bažnyčia, 10 Corso Como – vieta, kurioje telpa viskas: parduotuvė, restoranas, galerija.

 

007 18927194_10211401643230063_1604054298_o

 

Įdomiausi vietinių gyventojų įpročiai ir ritualai

 

Visų mėgstamas aperityvas yra kilęs būtent iš Milano regiono. Nuo 18:00 iki 22:00 valandos beveik kiekviename restorane gali rasti aperityvo, kurio kaina dažnai tėra vos 10 eurų už pasirinktą alkoholinį gėrimą (apetitui prieš vakarienę sužadinti) bei itališkų užkandžių padėklą. Rekomenduočiau aperityvo metui rinktis Navigli rajoną – ten jaukiai įsitaisykite bet kurioje terasoje šalia kanalų.

 

Vos tik čia atvykusi niekaip negalėjau suprasti, kaip įmanoma kasdien pusryčiams išgerti tik puodelį kavos ir suvalgyti kruasaną. Tai juk neturi praktiškai jokios maistinės vertės! Milaniečiams tai įprastas ryto ritualas – taip prieš pradėdami darbus žmonės turi progą trumpam susitikti ir palinkėti vieni kitiems geros dienos.

 

Ne tik milaniečiai, bet ir visi italai garsėja emocionalia gestikuliacija. Labai gražu ir įdomu žiūrėti, kaip natūraliai ir iš visos širdies jie tai daro.

 

Filmai apie Milaną

 

Mano mėgstamiausi filmai apie Milaną: „San Babilo aikštė, 20 valanda“, „I Promessi Sposi, „Stebuklas Milane“ ir apie pokyčius Italijos politikoje 90-taisiais pasakojantis serialas „1992“.

 

Patiekalai, kurių privalu paragauti Milane

 

Milanietiškas veršienos kulninės ir daržovių troškinys su rizotu (ital. ossobuco), milanietiškas lydytame svieste keptas kotletas (ital. cotoletta alla milanese) ir rizotas su šafranu (ital. risotto allo zafferano). Kalėdų laikotarpiu – klasikinis itališkas pyragas (ital. panettone).

 

Artėjantys renginiai mieste

 

Birželis – pats geriausias metas aplankyti Milaną. Žmonės dar neišvykę atostogauti, tad miestas gyvas, veiklos pakanka, o ir oras puikus. Rekomenduoju aplankyti birželio 12–18 dienomis vykstančią Milano architektūros savaitę, birželio 16–19 dienomis vyksiančią vyrų mados savaitę.

 

Tokie renginiai kaip fotografijos ar mados savaitės įtraukia visą miestą, tad jų metu Milanas gyvas kaip niekada. Verta aplankyti parodas: Mudec galerijoje vykstančią Vasilijaus Kandinskio darbų ekspoziciją, Armani/Silos meno galerijoje vykstančią amerikiečio fotografo Larry Fink parodą „The Beats and The Vanities“, Santiago Sierra ekspozicija Civico di Storia Naturale di Milano muziejuje.

 

DSC_4265

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/0016.jpg{/FINDME}