Saori Lietuva Tokijuje
2017 . 05 . 10
Tekstas: Algė Ramanauskienė; nuotraukos: Neringa Greičiūtė, specialiai „Lamų slėniui“ iš Tokijo

Toli, toli, šalyje, kuri tokia tolima, o kartu ir artima, gyvenanti japonė Saori Matsuda jau keletą metų puoselėja mažą lietuviško dizaino oazę – parduotuvę „LTshop“ bei ją papildantį projektą „From East to East“. Viduje kvepia lietuvišku linu, kava ir šokoladu. Ekspozicijoje – pinti lietuviški krepšiai, keramikos ir medžio dirbiniai, modernaus dizaino objektai, drabužiai, rankinės, papuošalai. Visa, ką kelis kartus per metus keliaudama po Lietuvą atranda pati Saori. Dizaino studijas Japonijoje baigusi moteris neslepia parduotuvės asortimentą formuojanti iš to, kas užkariauja jos pačios širdį ir artima jos mėgiamai minimalistinei estetikai.

 

– Saori, jei paklausčiau, kas yra geras dizainas?

 

– Man geras dizainas yra tai, kas nauja, nematyta, tai, kas išsiskiria iš kasdienių, mus įprastai supančių daiktų. Nebūtinai tai turi būti išskirtinai inovatyvi idėja. Svarbiausia, kad dizaino objektas leistų mums išvysti tai, ko iki šiol nesame regėję.

 

– O koks, jūsų akimis, yra lietuviškas dizainas?

 

– Tai puikus balansas tarp gamtos ir modernumo. Lietuviškas dizainas iš pirmo žvilgsnio atrodo įmantrus, bet jis taip pat alsuoja natūralumu. Ir daugeliui lietuvių dizainerių sukurti šią emociją pavyksta visiškai natūraliai. Sakyčiau, išskirtinis stilius tikrai nėra svarbiausias lietuviško dizaino akcentas. Tai – labai unikalus pasaulio suvokimas ir matymas.

 

4 5 3

 

– Na, o koks jūsų pačios stilius? Kas jums patinka ir nepatinka?

 

– Man patinka paprastumas ir minimalizmas, tačiau jis turi skleisti žmogiškąją šilumą. Mėgstu daiktus, į kuriuos žvelgdamas jauti pusiausvyrą tarp naujo ir seno, natūralaus ir dirbtinio. Man patinka audiniai, kurie kvėpuoja. Antraip jie greitai paprasčiausiai nusidėvėtų. O kokybiškas audinys išsaugoti bėgančio laiko ženklus.

 

Man nepatinka daiktai be charakterio. Šiandien pasaulyje ir taip per daug nereikalingų daiktų. Iš tiesų jų niekam nereikia, bet milžiniška ekonomikos sistema juos tiesiog tiražuoja. Tokie daiktai neturi sielos ir nuotaikos. Ir man dėl to labai liūdna.

 

10 11

 

Visą istoriją skaitykite popieriniame „Lamų slėnio“ numeryje.

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/073.jpg{/FINDME}