Pratęskime vasarą rudenį: saule kvepianti Sicilija
2017 . 09 . 13
Tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė; nuotraukos ir idėja: Kotryna Baranauskaitė

Šiandien „Lamų slėnyje“ kvepia saulėtais Sicilijos paplūdimiais, prinokusiais apelsinais ir burnoje tirpstančiais itališkų ledų kąsniais. Gyvenimo būdo tinklaraščio „Kotryna Bass“ įkūrėja Kotryna Baranauskaitė pasakoja apie atostogų Sicilijoje akimirkas ir pasidalija idėjomis, ką verta aplankyti saloje. Pratęskime vasarą rudenį!

 

„Norėjome pabėgti nuo vis labiau rudenėjančios Lietuvos, tad su keliais artimais bičiuliais sugalvojome rugsėjį pasitikti saulėtoje Sicilijoje. Niekada nebuvau didelė pietų šalių gerbėja, tačiau iš kelionės sugrįžau su visai kitokiais jausmais“, – įspūdžiais dalijasi Kotryna.

 

Mergina pasakoja, kad į kelionę leidosi be konkretaus plano, tačiau pakrante apvažiavo visą salą. „Mane ypač sužavėjo išskirtinė popietė, kurios metu lankėme Etnos ugnikalnį. Į veikiantį ugnikalnį jau teko kopti Naujojoje Zelandijoje, bet juodas it anglis Etnos peizažas paliko neišdildomą įspūdį.“

 IMG_8186

 

IMG_8312 2

 

„Nedidelių žvejų miestelių jaukumas aplink Palermo miestą lengvai sužavėtų kiekvieną, o didelės vietinių gyventojų širdys net privers pagalvoti apie galimybę, čia pagyventi ilgiau.“

 

Kotryna pasakoja, kad nors kelionėje labiausiai norėjosi leistis į nuotykius gamtoje, tačiau draugų kompanija nepasigailėjo trumpai stabtelėję Sicilijos sostinėje Palerme. „Tai įspūdingas turistų mylimas miestas, menantis daugiau nei trijų tūkstančių metų istoriją. Miesto centre galima rasti ne vieną kultūrinį paminklą, aplankyti uostą, suvalgyti burnoje tirpstančių ledų ir paragauti tikros itališkos kavos“, – prisimena ji.

 

IMG_8441

 

Pasak keliautojos, mėgstantys žygius turėtų užsukti į Zingaro nacionalinį parką. Čia galima pasirinkti skirtingo ilgio ir sudėtingumo trasas, bežygiuojant prieiti kelis ypatingo grožio paplūdimius, į kuriuos patekti galima tik pėsčiomis ar privačiais laiveliais.

 

Visgi Kotryna atskleidžia, kad pietinė Sicilijos pakrantė nepaliko didelio įspūdžio, tad skubantiems ji pataria apsiriboti šiaurine salos dalimi, ištyrinėti miestelius tarp Trapanio ir Palermo miestų.

 

„Vienareikšmiškai naudokitės „Airbnb“. Vietinių gyventojų nuomojamos vietos dažniausiai būna daug jaukesniuose ir turistų neperpildytuose miesteliuose, o ir patys šeimininkai – svetingi ir negailintys naudingų patarimų“, – planuojantiems kelionę pataria Kotryna.

 

IMG_8507 IMG_8724

 

Sekite Kotrynos kasdienybę čia.

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/IMG_8111.jpg{/FINDME}