Peržengęs muzikos ribas
2017 . 03 . 20
Tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė; nuotraukos: Lina Jushke, Ingrida Žiemytė, Dmitry Komissarenko

Jis atrado būdą išreikšti save. Drąsiai peržengęs muzikos ribas kartu su kolega Einiumi Jaručiu sukūrė naują kažkur tarp elektroninės muzikos ir avangardinės mados sklandantį muzikos žanrą electrofashion, pristatė iš stiklo pluošto pagamintą, istoriją apie beribes žmogaus galimybių ribas pasakojančią kostiumų kolekciją „Sharp Sabotage“ ir jau netrukus išleis trečiąjį elektroninės muzikos albumą „A Secret Contract“. „Gyvenime aš daug ko nežinojau, – atvirauja dainininkas, tekstų autorius, mados kostiumų kūrėjas ir elektroninės muzikos dueto „Beissoul & Einius“ narys Artūras Žabas, – tačiau vienintelis dalykas, kuriuo neabejojau – kokiu keliu noriu eiti“.

 

DSC_7266

 

– Artūrai, visai neseniai pristatei dešimties kostiumų kolekciją  „Sharp Sabotage“ (liet. – „Aštrus pasipriešinimas“). Kaip muzikos pasirodymus sugalvojai papildyti mada?

 

– Tai buvo ankstyvas pirmadienio rytas… (Juokiasi). Iš tiesų esu baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, tad seniai supratau, kad artistas turi būti pasitempęs. Pradėjęs bendrauti su Einiumi norėjau, kad mus sietų ne tik muzika, bet ir mada. Bendradarbiaujame su užsienio mados žurnalais. Tai padeda skleisti žinią apie mūsų muziką. Sukūręs kostiumą iš stiklo supratau, kad galėčiau sukurti ir visą kolekciją. Ją pristatėme muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. „Sharp Sabotage“ – tai aštrus pasipriešinimas. Tiek scenoje, tiek gyvenime mėgstu pats sau pakišti koją ir taip surasti alternatyvių problemų sprendimo būdų. Sukūręs sunkiai dėvimus drabužius atradau kitokią kūno plastiką. Tai puikiai atskleidė ir kolekciją pristatę modeliai. Buvau nustebęs, juk podiumu jie ėjo it vilkėdami paprastais drabužiais. Panašu, kad šis aštrus pasipriešinimas nėra toks aštrus, o visos aštrios briaunos ir pasipriešinimai egzistuoja tik mūsų galvoje. Tai tam tikra aliuzija į žmogaus galimybių ribų išplėtimą – ne viskas, kas atrodo sudėtinga ir nesuprantama, iš tiesų taip ir yra.

 

– Panašu, kad lengviausias kelias – ne tau?

 

– Lengviausias kelias – eiti ir patikrinti. Atsikėlęs iš ryto galvoji: „Negaliu to padaryti, man nepavyks, aš nenoriu, neisiu“. Tačiau po dešimties minučių supranti, kad tavo galimybės kur kas didesnės.

 

DSC_7381

DSC_7369

 

 

– „Beissoul & Einius“ išvaizda scenoje sulaukia nemažiau dėmesio nei jūsų muzika. Kaip gimė grupės įvaizdis?

 

– Daug dalykų atkeliavo iš vaikystės. Dažniausiai blogiukai, žmonės, kurie kažką skriausdavo, darydavo blogus dalykus, būdavo apsirengę juodai ar pilkai. Vaikystėje savęs klausdavau: „Jei juos aprengčiau ryškiomis spalvomis, galbūt jie būtų geresni?“. Kai eidavome į turgų apsipirkti, stengdavausi išsirinkti ryškių spalvų drabužius, nors visi sakydavo, kad jie – per ryškūs. Supratęs, kad pats galiu kurti idėjas, pradėjau intuityviai eksperimentuoti. Anksčiau maniau, kad man netinka akiniai ir jų nenešiodavau, dabar tai – vienas pagrindinių mūsų sceninio įvaizdžio akcentų.

 

SHARP SABOTAGE INGRIDA ŽIEMYTĖ5

 

_MG_2121

 

Visą istoriją skaitykite popieriniame „Lamų slėnyje“.

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/DSC_7266.jpg{/FINDME}