Paskelbti geriausi šių metų jaunieji dizaineriai
2017 . 06 . 19
Tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė; nuotraukos: organizatorių archyvas

Paskelbti jau septintąjį kartą surengto konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ laimėtojai – geriausi jaunieji šių metų produkto, komunikacijos ir mados dizaineriai.

 

Pagrindinį prizą produkto dizaino kategorijoje laimėjo Kamilė Korsakaitė už sagčių rinkinį „Unit’e“. Septynios rinkinio jungimo detalės skirtos tam, kad neperdirbamus automobilio saugos diržus būtų galima pritaikyti gaminant rankines, kuprines ar panašius aksesuarus.

 

produkto_pagrindinis

 

Papildomas prizas atiteko modulinio pikapo koncepto „Pickit“ autoriui Dominykui Budinui. Projekte pikapo bazė papildyta specialiais elementais ir pritaikyta keturioms paskirtims: atviros bagažinės modulis pritaikytas įvairiems kroviniams; kemperio – kelionėms į gamtą; keleivinis modulis – keleivių transportavimui bekelėje; tralo modulis – transporto priemonių gabenimui.

 

produkto_papildomas

 

Publikos prizą laimėjo Mantas Petkelis už velomobilį-amfibiją „Rusnė”. Ši neįprasta transporto priemonė jungia geriausias sausumos ir vandens transporto savybes ir yra skirta tiek kasdieniam susisiekimui mišraus paviršiaus vietovėse, tiek pramogai.

 

produkto_publikos

 

Komunikacijos dizaino kategorijoje pagrindinį prizą pelnė Milda Šiulytė už socialinės komunikacijos projektą „Mintys ir refleksijos Ease“. Projektu siekiama atkreipti dėmesį į  augantį „Y“ kartos žmonių, kenčiančių nuo įvairių psichinių būsenų, skaičių. Idėjos realizavimui pasitelkta internetinės platformos koncepcija, kurioje žmogus gali anonimiškai dalintis savo spontaniškomis mintimis ir būti išklausytas.

 

komunikacijos_pagrindinis

 

Papildomu prizu buvo apdovanotas Eglės Bačianskaitės „Vidinio tilsmo kambarys“. Ekspozicinė įranga yra sukurta remiantis Vydūno biografija bei kūryba ir siekia parodyti jų aktualumą šiandien. Į lankytoją reaguojanti instaliacija įdomi savo emociniu unikalumu, patiriamu per klausos, regos ir lytėjimo jutimus.

 

komunikacijos_papildomas

 

Publikos prizu apdovanotas Gretos Janutytės socialinis projektas „Pagalbos refleksas“. Projektas atsigręžia į abejingumo problemą Lietuvoje ir kviečia įsiklausyti į šešias autentiškas istorijas, skatinančias nenusisukti ir nelikti abejingiems kito nelaimei.

 

komunikacijos_publikos

 

Mados kategorijoje nugalėjo masinei madai oponuojanti kolekcija „Anti. Mas“ ( aut. – Viktorija Rozenbergaitė ir Paulius Stalionis. Ši kolekcija pasisako prieš suformuotas tendencijas, unifikaciją skatinančius prekės ženklus ir medijų skleidžiamą neigiamą poveikį. Kolekcijos spalvinė gama išryškina individualumą ir rodo, kad asmuo nebijo išsiskirti, suerzinti, provokuoti aplinkinius ir taip tapti kontrastu unifikuotai visuomenei.

 

mados_pagrindinis

 

Papildomas prizas atiteko Barborai Skaburskei už Giacomo Puccini operai „Turandot“ sukurtą kolekciją. Kurdama kostiumus, autorė domėjosi tradiciniu kinišku Čing dinastijos kostiumu, kuriame viskas turi simbolinę reikšmę. Jaunoji kūrėja ne tik stilizavo kostiumą, išlaikydama  būdingą siluetą, bet ir grimu, veido kaukėmis sukūrė ryškius charakterius, atskleidžiančius veikėjų hierarchiją.

 

mados_papildomas

 

Publikos prizu buvo apdovanota Viktorijos Vainiūtės kolekcija „Išlika“. Tai aksesuarai, pagaminti iš žmogaus reliktų, atsiskiriančių nuo kūno natūraliu būdu: plaukų, pieninių dantų, odos, nagų. Projektu autorė siekia parodyti spragą mūsų mąstyme, kai pasišlykštėjimo jausmas yra pagrįstas ne tik emocijomis, bet ir logika.

 

mados_publikos

_MG_8870 _MG_8874 _MG_9160

 

Parodą galite aplankyti Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3) iki liepos 30 d.

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/mados_publikos.jpg{/FINDME}