Paskelbti geriausi 2016 m. Lietuvos jaunieji dizaineriai
2016 . 06 . 20
Nuotraukos: konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ archyvas

Birželio 17 d. paaiškėjo konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ 2016 m. nugalėtojai. Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro rengiamame konkurse jau šeštą kartą buvo apdovanoti geriausi produkto, komunikacijos ir mados dizaino kūrėjai.

 

_MG_8686 _MG_8687 _MG_8994

 

Produkto dizaino kategorijoje pagrindinį prizą pelnė Lukas Avėnas už triratį motociklą „AKO“. Dizaineris savo koncepcijoje apjungė geriausias motociklų bei automobilių savybes ir siekia suteikti vairuotojams natūralaus judėjimo jausmą. Išskirtines savybes šiai transporto priemonei suteikia lanksti važiuoklė, transporto priemonės išorėje esantis variklis bei kiti inovatyvūs dizaino sprendimai.

 

_MG_9141 PROD_pagrindinis_Avenas

 

Papildomas prizas buvo skirtas Gabrielei Ugnė Petrauskaitei už pasakas sekančias skaras. Šio projekto idėja – vaiko ir senelių santykių glaudumas. Ieškodama tarpusavio ryšio realizavimo galimybių, dizainerė statišką grafiniais elementais dekoruotą objektą papildė dinamiškais elementais ir pavertė ją pasakų sekimo priemone. Ištiesus skarą su išmaniuoju įrenginiu iliustracijos atgyja – padeda seneliams pasakoti pasakas ir didina vaiko įsitraukimą. Šis išskirtinis produktas  buvo įvertintas už funkcionalumą, estetiką bei edukacinę funkciją.

 

PROD_papildomas_Petrauskaite

 

Publikos prizą šioje kategorijoje pelnė Aistė Bankauskaitė už lazerinio mikroapdirbimo įrenginio dizainą.

 

PROD_publikos_Bankauskaite

 

Komunikacijos dizaino kategorijoje pagrindinį prizą laimėjo Gintarė Ribikauskaitė, sukūrusi spekuliatyvaus dizaino projektą „Nuodų pakuotės BECAUSE_OF“. Nuodų pakuotės sukurtos remiantis septyniomis mirtinomis nuodėmėmis ir bei jų „ambasadoriais“ – istorinėmis asmenybėmis. Šis kūrinys – provokacija, skatinanti kuriančius žmones susimąstyti apie darbo etikos ribų egzistavimą. Šis G.Ribikauskaitės darbas pelnė ir publikos prizą.

 

KOM_pagrindinis_Ribikauskaite

 

Papildomas prizas šioje kategorijoje už projektą „Manifesto utopija“ atiteko Domui Mikšiui. Šis projektas nagrinėja šiandieninį dizainerio kūrybos ir komercijos santykį. Dizaineris teigia, kad komercija dizainerį įspraudžia į rėmus ir taisykles, kuriuose kūrybai, atradimams ir originalumui ne visada yra vietos. Manifestu jis išreiškia savo asmeninį požiūrį, suformuluodamas dešimt originalumo, kūrybiškumo, atradimo džiaugsmo taisyklių, iliustruojamų grafinių tūrinių kompozicijų.

 

KOM_papildomas_Miksys

 

Mados dizaino kategorijoje komisijos sprendimu pagrindinis prizas skirtas Mortai Nakaitei už eksperimentinę kolekciją apie nebylią, švarią, jautrią būseną. Pasitelkdama autorines audinių dekoravimo technikas, dizainerė sugretino D. Charmso kūryboje juntamą atmosferą, Vilniaus architektūros fragmentus ir jautrumą, švarą. „Tą dieną žmogus atsikėlė ir ramiai išėjo į gatvę. Vėl buvo žiema”, – savo kolekcijos idėją apibūdina dizainerė, suderinusi skulptūriškus siluetus bei netradicines faktūras. M.Nakaitės kolekcija buvo įvertinta ir publikos prizu.

 

MAD_pagrindinis_Nakaite

 

Papildomas prizas atiteko Justinai Semčenkaitei už drabužių kolekciją „Girl Power“. Ši kolekcija – tai manifestas, skatinantis ironiškai pažvelgti į šiandienos grožio standartus. „Tai žinutė jaunoms merginoms, įkvepianti nebijoti atsiriboti nuo brukamų grožio kanonų bei iškelianti unikalumą kaip svarbiausią aspektą“, – sako dizainerė. Paradokso įspūdžio dizainerė kontrastingai derina formas bei faktūras.

 

MAD_papildomas_Semcenkaite

 

Pagrindinio ir papildomo prizų laimėtojus išrinko konkurso komisija, kurią šiemet sudarė mados dizainerės Eglė Žiemytė („D.EFECT“) ir Agnė Biskytė („BISABIS“), grafikos dizaineriai Džiugas Valančauskas („Not Perfect | Y&R“) ir Miglė Rudaitytė („BLUSHING“), produktų dizaineriai Vytautas Gečas („MARCH DESIGN STUDIO“) ir Simonas Tarvydas („INDI“) bei Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro vadovas Marius Urbanavičius.

 

15 konkurso nominantų darbų bus eksponuojama VDA ekspozicijų salėje „Titanikas“ iki liepos 23 d.

 

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/ako.jpg{/FINDME}