Pakviesk pavasarį prie stalo
2017 . 04 . 14
Tekstas ir stilius: Mantė Jaruševičiūtė; nuotraukos: Joana Burn Photography; staltiesės: Son de Flor; indai: màtte home

Pavasariu džiaugtis yra daugybė būdų – miške skaičiuojant žibutes, ridenant margučius, dekoruojant stalą, kol svečiai dar nepasirodė. O kai tiesiant staltiesę už lango suspindi saulė, sukirba ir tas kutenantis jausmas, kad jau visai netrukus vėjyje plaikstysis lino suknelės, o lėkštės prisipildys darže sunokusių gėrybių… Reikia visai nedaug, kad sukurtum pasaką ant stalo: šiek tiek lino, šiek tiek vaizduotės, kelių šakelių ir žiedų.

 

Velykos

 

Šiemet šv. Velykų stalui renkamės natūralumą. Šviesi, šiltų spalvų paletė, metaliniai ir mediniai indai, močiutės išsaugoti stalo įrankiai, mažomis rozmarino šakelėmis puoštos lėkštės, nemarginti vištų, putpelių kiaušiniai, druska pabarstyta duonos su sviestu riekė, natūralių spalvų plunksnos ar kaspinu sujuostos žilvičių šakelės – prie stalo tvyro teigiama energija ir nuoširdūs pokalbiai.

 BG1A2797

 

Žiedai

 

Jaučiamės išsiilgę tikrų spalvų. Popietės arbatai renkamės šviesų stalo dekorą – baltą staltiesę, dangaus žydrumo servetėles, švelnios pastelės puodelius ir lėkštes. Pagrindiniai šio pavasariško dekoro akcentai – gaivi puokštė su pūpsančiais mimozų žiedais bei ką tik iškeptas varškės pyragas! Juk kokia šventė be pyrago ir gėlių?

 

BG1A2928

BG1A2960

 

Miškas

 

Ruošiantis šventiniams pietums ar vakarienei miško tema, siūlome pasivaikščioti ir prisirinkti nukritusių sausų, samanotų šakelių – jos taps puikiu pagrindiniu stalo akcentu. Žalumos ir gaivaus miško kvapo stalui suteiks eukalipto šakelės ar išsprogę medžių pumpurai. Jaukiai vakarienės nuotaikai sukurti ant stalo pastatykite keletą žvakių – kad kvapai nesimaišytų su maistu, naudokite bekvapes žvakes. Norint sukurti modernų, tačiau jaukų stalo dekorą, patariama laikytis švelnių, natūralių spalvų paletės. Šį kartą rinkomės pastelinių – pilkos, mėlynos, baltos – spalvų koloritą.

 

BG1A3127

 

BG1A3074

 

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/BG1A2957.jpg{/FINDME}