Pajuskite Niujorko dvasią!
2017 . 08 . 08
Tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė; nuotraukos: asmeninis archyvas, Andrius Verseckas, Jerome Eymery

Prodiuserė, mados prekės ženklo „The Knotty Ones“ bendraįkūrėja Danutė Rasimavičiūtė jau trejus metus savo kasdienybę dėlioja Niujorko ritmu. Šiandien mergina dalijasi ją įkvepiančiomis niekada nemiegančio miesto vietomis.

 12968089_10153608418977775_5845247737817276673_o

 

Įdomiausios miesto vietos

 

Bruklino barža (angl. – The Brooklyn Barge) Greenpoint rajone, Brukline. Tai didelė barža paversta į vasarą veikiantį gastrobarą su lauko terasa, iš kurios atsiveria vaizdas į Manhatano panoramą.

 

Beacon’s Closet. Tai skrupulingai atrinktų vintažinių drabužių parduotuvė jau pavirtusi legenda tiek tarp televizijos stilistų, tiek tarp išskirtinių dizainerių daiktų už padorią kainą besižvalgančių studentų.

 

Bushwick rajone įsikūręs baras „Drink ‘N’ Draw“. Tai vieta, kurioje už 10 dolerių gali rasti garsiojo Bruklino lagerio alaus, visas reikalingas piešimo priemones bei pozuojantį profesionalų modelį.

 

Saulėlydžiai Hadsono upės parke.

 

Spektaklis „Sleep No More“ viešbutyje „Mckittrick“. Tai noiro stiliaus filmų (ypač kino režisieriaus A. Hičkoko) įkvėptas, tačiau pagal V. Šekspyro pjesę „Makbetas“ pastatytas spektaklis. Veiksmas vyksta Chelsea rajone esančiame į 1930 m. eros viešbutį paverstame sandėlyje. Spektaklio scenos tuo pačiu metu vyksta keturiuose pastato aukštuose, o žiūrovai patys renkasi kokiu tempu nori tyrinėti pastatą, vaikščioti iš vienos patalpos į kitą bei stebėti ten vykstantį veiksmą.

 

IMG_0231 copy

 

Įdomiausi vietinių gyventojų įpročiai ir ritualai

 

Vos nubudę visi niujorkiečiai keliauja pačiupti kavos išsinešimui.

 

Niekas nekreipia dėmesio nei į gatvėse vaikščiojančias įžymybes, nei į pamišėlius. Šiame mieste sunku ką nors nustebinti. Niujorkiečiai yra liberalių pažiūrų ir tuo labai skiriasi nuo kitų Amerikos dalių.

 

Visiems Niujorko gyventojams savaime suprantama, kad šiame mieste nėra nieko, ko negalėtumei gauti 3 val. ryto. Nesvarbu, ar tai deserto pristatymas į namus, vakarienė ar siuvyklos paslaugos. Miestas verda dvidešimt keturias valandas per parą.

 IMG_0007 azaaaa

 

Filmai apie Niujorką

 

Mano mėgstamiausių filmų trejetukas: vaikystės Kalėdų klasika „Vienas namuose“ , Tenenbaumų šeima ir „Leonas“, kuriame vaidina dvylikametė Natalie Portman ir Žanas Reno.

 

qsaaa

 

Patiekalai, kurių privalu paragauti Niujorke

 

Chelsea turguje rekomenduoju paragauti sumuštinio su omarais (angl. – lobster roll). Tai tarsi dešrainis, tačiau vietoje įprastos dešrelės patiekiamas su šviežia omarų mėsa.

 

Pastramio sumuštinis kavinukėje „Katz“. Tai Vudžio Aleno filme „Annie Hall“ matytas patiekalas.

 

Niujorko klasika – beigeliai. Kiekvienas niujorkietis turi savo mėgstamiausią beigelinę. Aš rekomenduoju „Murray’s Bagels“.

 

Artėjantys renginiai mieste

 

Niujorkas tuo ir yra įspūdingas – įdomiausi renginiai čia vyksta kasdien. Šiuo metu labiausiai laukiu Viljamsburge vyksiančios interaktyvios parodos „29Rooms“.

 

14011967_10153898675992775_956541621_n

IMG_0252

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/IMG_0252.jpg{/FINDME}