(Ne)vaikiški pokalbiai
2017 . 04 . 12
Tekstas: Algė Ramanauskienė; nuotraukos: Lina Jushke

Kai pasiūlai mamoms pasikalbėti apie vaikus, žinai, kad bus ašarų. Nebūtinai liūdesio ir nebūtinai vaikiškų. Paprastai tyliai verkia mamos. Ir net ne tos, kurios kalba, dažniau – tos, kurios skaito. Ir šį kartą nekaltas pokalbis apie madą virto istorijomis apie slaptus mamų ir vaikų ritualus, linkėjimus iš giliausių širdies kertelių ir mažus pabėgimus iš namų.

 

Jovita Misevičiūtė
Modelis, keramikos studentė, Timūro (beveik 3 m.)

 

– Ar keliaudama dažnai pasiduodi pagundai pripirkti drabužėlių Timūrui?

 

– Taip, būna, kad kelionių metu ką nors įsigyjame, bet dažniausiai reikalingų sezoninių drabužėlių ieškau internete. Dažniau pasiduodu pagundai nueiti į dėvėtų drabužių parduotuvę ir nupirkti kokį cool drabužį, kurį sūnus dėvės tik po kelerių metų…

 

– Drabužiai tavo darbas – ar, kaip dažnai nutinka modeliams, tu irgi kartais pavargsti nuo jų?

 

– Visiškai teisingai! Nemėgstu puoštis, nes tuomet iškart kyla asociacijų su darbu ir tuo, kas nesu aš. Stengiuosi drabužiais neapsikrauti. Padėviu, atsibosta – išmetu ar atiduodu. Tiesą sakant, mano požiūris į aprangą toks, kad galėčiau visą gyvenimą vilkėti tą patį drabužį.

 

– Koks stilius tau labiausiai patinka eilinę dieną?

 

– Visa, kas juoda. Kai pavargstu nuo juodos spalvos, dažniausiai dėviu džinsus ir laisvus marškinėlius ar megztuką. Vasarą mėgstu sukneles, beveik visada – vienspalves. Kasdienėje aprangoje vengiu ryškių spalvų.

 

– Kokie vaikiški mados ženklai – tavo favoritai?

 

– Labiausiai mėgstu kokybiškų audinių prekių ženklus, tokius, kaip „Joha“, „Celavi“, „Engel“. Mėgstamiausias žieminis drabužis – šimto procentų kašmyro vilnos „babuschkos“ numegztas megztukas. Vasarą Timūrą rengiu spalvingiau. Turime keletą puošnesnių drabužėlių iš „Mini Rodini“, „Emile et Ida“, „Carrement Beau“.

 

44

 

Aistė Krasuckaitė
Dizainerė, Bernardos (4 m.) ir Valentinos (1,3 m.) mama

 

– Prisipažinki, juk abu su Giedriumi būdami dizaineriai tikrai skiriate daug dėmesio ir savo vaikų aprangai?

 

– Taip, ir tai vyksta tiesiog natūraliai, nereikalauja didelių pastangų. Parenkant vaikams drabužius, kaip ir sau, žiūrime kokybės. Kol jie buvo kūdikiai, reikėjo ir kiekybės. Toks buvo košių ir tyrelių laikotarpis, kol vaikai dar tik ropojo ir greitai išsitepdavo. Bet dabar, kai jie jau ūgtelėję, drabužių nereikia daug. Kaip savo, taip ir vaikų, aprangą formuojame taip, kad greta bazinių, klasikinių drabužių kiekvieną sezoną atsirastų keletas tikrai kokybiškų, stilingesnių.

 

– Kur randi daugiausiai grožybių vaikams? Ir kokiu radiniu džiaugiesi labiausiai?

 

– Labai nemėgstu vaikščioti po prekybos centrus, tad beveik viską perku internete. Tiek rinkdamasi drabužius sau, tiek vaikams vengiu greitosios mados prekių ženklų. Iš jų, jei reikia, renkuosi tik bazinius drabužius. Nevengiu pirkti ir dėvėtų drabužių vaikams. Dažnai jie būna kaip nauji, nes vaikai greitai auga. Jaučiu malonumą ieškodama jiems geros kokybės, žinomų gamintojų, bet jau kito vaiko nešiotų daiktų. Beveik visi Bernardo dėvėti drabužiai liko sesei, tad pirkti mažajai tenka išvis retai.

Viename sendaikčių turguje džiaugėmės radę rankų darbo odinius batukus Valentinai ir odinius baltus sandalus kaučiuko padu Bernardui. Jie kainavo vos 5 litus.

 

Eva Saikovska-Rumšas
Modelis, Adelės (5 m.) mama

 

– Ar Adelė jau žino, kaip ji nori atrodyti, ar vis dar leidžia drabužius iš ryto išrinkti mamai?

 

– Adelė yra vaikas, kuris švenčia gyvenimą kiekvieną dieną, todėl per dieną gali pakeisti ne vieną drabužių derinį, juk progų tam yra begalė. Mano užduotis ryte pasakyti, kiek laipsnių lauke (tai aktualu šaltuoju metų laiku), ir ji, žinodama dienos planus, rengiasi pati. Dabar kelnių periodas. Buvo laikas, kai ji save identifikavo tik vilkinčią suknelę.

 

– Kartais, gal todėl, kad dažnai abi dalyvaujate fotosesijose, man jūs atrodote šiek tiek panašios. Gal jus rengia tas pats dizaineris?! O iš tiesų – ar kartais vaikiškų drabužių parduotuvėje aplanko mintis – kaip norėčiau vėl būti vaikas?

 

– Mudvi, matyt, ir esam šiek tiek panašios, nepaklusnių garbanų klausimą tik sprendžiam skirtingai… Tiesą pasakius, ta mintis aplanko stebint „Instagram“ vaikų stiliaus paskyras. Pažindindamasi su Adelės skoniu, dalijuosi su ja tomis nuotraukomis ir ji drąsiai komentuoja, kas jai gražu, o kas – tai jau tikrai ne.

 

– O jei staiga imtum ir sugrįžtum į vaikystę, kur dabar būtum ir ką veiktum?

 

– Ačiū tėvams, jie man suteikė galimybę išbandyti daugelį dalykų: muzikavimą, šokius, dainavimą, sportą, bet užsiimdama menais visada buvau gyvūnų mylėtoja. Manau, prižiūrėčiau bent jau kaimynų ar rajono šunis: pradedant šukavimu, kirpimu ir baigiant vedžiojimu ir dresavimu!

 

Rita Paškevičienė
Agentūros „MAY agency“ įkūrėja, Noros (3,5 m.) mama

 

– Prisimenu juokingą istoriją, kad darželyje mergaitės kartais pasipuošia rožinėmis princesių suknelėmis, o tavo Norai daug gražesnė suknelė su vabalais. O gal ten buvo ne vabalai?!

 

– Taip, tai buvo vabalai, tik ne šiaip vabalai, o meilės vabalai! Pilkas sijonas su juodomis širdelėmis ir voro kojomis. Nora nuoširdžiai visiems tą istoriją apie meilės vabalus visus metus ir pasakojo. Manau, giliai širdyje jai patinka ir tos pūstos suknelės, tik ne visada tai pripažįsta, nes mėgsta turėti priešingą nuomonę nei visi.

 

– Mada – tavo darbas ir gyvenimas. O Norai tas pasaulis įdomus?

 

– Nelabai ji dar supranta tą mados pasaulį. Kai kas nors paklausia, ką dirba mama, sako, kad mama pasakoja, kokie rūbai gražūs, o kokie – nelabai… Bet kad yra pastabi detalėms, o ypač – susijusioms su drabužiais, papuošalais, maistu ir interjeru, nenuginčys niekas. Ji visada pastebi įdomiai apsirengusius žmones ir labai laukia, kol užaugusi galės eiti vakarieniauti vilkėdama ilgą suknelę!

 

– Išvardink kelis mėgstamiausius savo ir Noros dizainerius? Ar nors vienas vardas sutampa?

 

– Jei jau šiandien kalbame apie vaikų madą, mano mėgstamiausieji – „Bobo Choses“, „Little Creative Factory“, „Beau Loves“, „The Animal Observatory“. Kai kuriuos jų vežame į Lietuvą, kitiems dar kiek per anksti. Nora, natūralu, labiausiai reaguoja į piešinius. Todėl daugiausiai teigiamų emocijų jai sukelia „Beau Loves“ kolekcijos (iš čia ir garsusis sijonas su meilės vabalais).

 

86

Mažuosius puošia: „Kick the Moon

 

Visos istorijos ieškokite popieriniame „Lamų slėnyje“.

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/3279.jpg{/FINDME}