Mėlynas lengvumas
2017 . 07 . 02
Tekstas: Kristina Abromavičiūtė; nuotraukos: Lina Jushke

Važiuodama Nemenčinės plentu galvoju, kad egzistuoja tokios kelio ribos, kurias peržengus pamažu atsipalaiduoja įsitempę kaklo raumenys, užplūsta žodžiais sunkiai nusakomas lengvumo jausmas ar pro akis prabėga praėjusių atostogų nuotaikos likučiai. Taip visada pasijuntu persikėlusi į Smiltynę ir vingiuodama keliuku link Parnidžio kopos. Tai ištiko ir keliaujant į svečius pas Karoliną Ambra, prekinio ženklo „Blue Naive“ kūrėją, ir jos vyrą Mantą. Nors sostinės šurmulys liko tik už keliolikos minučių kelio, dangaus mėlynumo medinis namas vidury pušyno nukelia į kitą realybę. Čia karaliauja gamta ir jos teikiami privalumai, vyro ir moters draugystė, suknelės ir namų tekstilės gaminiai, siuvami iš lino, ir, žinoma, šuo Gabi.

 

Photo109

 

– Karolina, kaipgi taip nutiko, kad prieš trejus metus apsigyvenote gamtos prieglobstyje? Juk daugelis jaunų žmonių visgi renkasi patogumą ir mažus atstumus, kad centras būtų keliais žingsniais pasiekiamas.

 

– Pradėkime nuo to, kad abu su Mantu nuo mažų dienų augome apsupti gamtos. Nors didžiąją jaunystės dalį sukomės ir gyvenimą kūrėme pačiame Vilniaus centre, galiausiai šurmulys ir užterštas oras ėmė slėgti. Apsisprendus ieškoti savų namų, pradžioje mintys standartiškai sukosi apie senamiestį, tačiau poreikis gyventi harmoningiau paskatino priimti kitus sprendimus. Po kelerius metus trukusių paieškų radę šią vietą be galo apsidžiaugėme, nes dabar turime viską, ko mums reikia: upę rytinėms maudynėms, mišką šalia, išpildėme savo seną svajonę gyventi mediniame name. Dirbame mieste, o gyvename gamtoje, tad natūraliai išnyko poreikis kiekvieną savaitgalį organizuotis pabėgimo planą, kaip čia ištrūkus į užmiestį.

 

Beje, buvo laikas, kai ketinome apsigyventi Švedijoje, kadangi mums artima jos gamtos didybė, fjordai, vanduo, tačiau dėl asmeninių priežasčių tam išsipildyti nebuvo lemta. Ir viskas stojo į savo vietas sužinojus, kad net šis namas, anksčiau priklausęs žymiam architektui, buvo pastatytas iš rastų, atgabentų tiesiai iš Skandinavijos! Šie namai – realizuota mūsų svajonė daugeliu prasmių.

 

12 11

 

– Kaip suprantu, Tavo dvasiai natūralumas ir kokybė reikalingi kaip oras. Ar dėl šios priežasties ir susidraugavai su lininiu audiniu?

 

– Mano ir lino pažintis prasidėjo dar vaikystėje. Vasaras leisdavau kaime, o jame gyvenančių žmonių kasdienybė buvo neatsiejama nuo šios medžiagos, kadangi beveik visi dirbo lino fabrike. Tad ir mes, vaikai, nuo galvos iki kojų būdavome apsupti natūraliu audiniu, pradedant rūbais ir baigiant patalyne, rankšluosčiais. Žinoma, tada to nevertinome. Liną iš naujo atradau jau tapusi moterimi. Man susidarė įspūdis, kad tai medžiaga, skleidžianti itin gerą energiją. Dažnai manęs žmonės klausia, ar aš pati nešioju savo rūbus. Taip, dėvėdama linines sukneles jaučiuosi puikiai!

 

– Papasakok, prašau, kaip gimė šis verslas su prekiniu ženklu „Blue Naive“?

 

– Pirmiausia, savo veiklą vadinu ne verslu, o gyvenimo būdu, nes linas yra apėmęs visas gyvenimo sritis, kasdien jį liečiu. Tiesą pasakius, jaučiu šiokią tokią misiją – padėti ir kitiems atrasti jį kaip nuostabią medžiagą. Užsienyje lietuviškas linas yra kokybės ženklas, jį vertina, tad mes turime kuo didžiuotis.

 

Per dešimt metų išbandžiau save keliose srityse, dirbau įvairiose korporacijose, tačiau džiaugsmo tame nepajutau. Sakyčiau, kad prieš keletą metų įvyko mano kaip asmenybės lūžis, ieškojau prasmės. Tada atsirado ir „Blue Naive“, persikraustėme į dabartinius namus.

 

7

 

Visą istoriją skaitykite birželio mėnesio „Lamų slėnio“ numeryje (18 p.)

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/Photo109.jpg{/FINDME}