Kitoks pavasaris Berlyne
2017 . 04 . 04
Tekstas: Karolina Aleksandravičiūtė; nuotraukos: Gintarė Adomaitytė, Austė Skrupskytė

Planuojate aplankyti Berlyną? Puiku! Šiandien „Lamų slėnyje“ jums siūlome pažinti šį miestą ten gyvenančios komunikacijos specialistės, tekstų kūrėjos Gintarės Adomaitytės akimis. Jame rasite ne tik merginos įspūdžius, patirtis ir jausmus  apie šį miestą, bet ir kelis naudingus negirdėtus patarimus, kaip šį miestą pamatyti kiek kitaip, nei siūlo kelionių vadovai.

 

„Niekada nesvajojusi apie Berlyną, prieš dvejus metus spontaniškai nusprendžiau jį aplankyti. Tai modernaus ir šiuolaikinio meno dvasia, multikultūriška atmosfera, nuolat kintančia architektūra ir itin skirtingais berlyniečių gyvenimo būdais garsėjantis miestas. Berlynas įsuko mane į karuselę ir nepaleidžia, – apie savo santykį su Berlynu atvirauja Gintarė. – Miestas turi visa: nuo kasdien vykstančių skirtingo pobūdžio renginių, pristatymų, susibūrimų iki itin kūrybiško požiūrio į darbą, laisvalaikį ir gyvenimą. Čia mane labiausiai žavi žmonių draugiškumas, atsipalaidavimas ir gebėjimas balansuoti tarp darbo ir laisvalaikio.“

 

Mergina pasakoja, kad Berlynas – tai gausybė įdomių ritualų, padedančių netikėtai susipažinti, dalintis, dovanoti patirtis. „Skirtingos kultūros, vertybės, kalbos ir požiūriai čia sukuria unikalią atmosferą, kurią galima jausti tiesiog bevaikštinėjant miesto gatvėmis“.

 

Įdomiausios miesto vietos:

 

Berlyno botanikos sodas. Viena geriausių vietų atsipalaiduoti ir keliauti, kardinaliai nekeičiant koordinačių.

 

Bocci 79. Įstabi publikai atvira dizaino ekspozicija, perkelianti kažkur tarp pasakos ir realybės.

 

Kavinė „Kranzler“. Ikoniškame praeityje Vokietijos kino aktorių pamėgtame pastate įsikūrusi kavinukė kviečia į aukščiausios kokybės kavos oazę. O kur dar terasa, iš kurios atsiveria nepaprastas Vakarų Berlyno vaizdas!

 

Teufelsbergo bokštas. Praeities istorija ir unikaliais gatvės meno kultūrą reprezentuojančiais grafiti alsuojanti vieta.

 

Barberini muziejus. Vieta, kurioje meno mylėtojai gali susipažinti su garsiųjų Claude Monet, Pierre Auguste Renoir, Maxo Liebermanno, Vasilijaus Kandinskio meno kūriniais.

 

Keisčiausi vietinių gyventojų įpročiai ir ritualai:

 

– Susipynusios industrijos. Visai nesvarbu, ar veikla susijusi su dizainu, muzika, technologijomis ar socialiniais tinklais, berlyniečiai nuolat ieško ir randa būdų, kaip sukurti neįtikėčiausias kolaboracijas.

 

– Vokietija įvardijama kaip viena įtakingiausių ir stipriausių ekonomiškai šalių Europoje. Visgi berlyniečiams kur kas svarbiau būti laimingiems nei pasiekti verslo sėkmės aukštumų.

 

– Stiklinių buteliukų kultas. Įdomu stebėti, kaip gatvėje didžioji dauguma gyventojų yra nešini stikliniais putojančios šaltos arbatos buteliukais. Tai vienas svarbiausių jų atributų.

 

– Niekada nesibaigiantys vakarėliai. Visiškai nesvarbu, kuri šiandien savaitės diena ar paros metas – kažkas kažkur šoka. Elektroninės muzikos klubai įtraukia gyventojus kelioms paroms pasiklysti ir atrasti.

 

Trys įdomiausi filmai apie Berlyną:

 

– „Victoria“. Tikra istorija paremta drama, atspindinti Berlyno jaunimo realijas ir gyvenimo būdą.

 

– „Amour Fou“. Istorija pasakoja apie XIX a. pradžios Berlyną. Filmas pakerėjo įstabiais kostiumais, o jo estetika įkvėpta olandų tapytojo Johanneso Vermeerio darbų.

 

– „B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin“. Kino juostoje atsispindi 9-ojo dešimtmečio muzika, menas, naktinis gyvenimas ir absoliutus chaosas mieste prieš nugriaunant Berlyno sieną.

 

Skanios vietos Berlyne:

 

„Berlynas – vegetarų ir veganų rojus! Labai džiaugiuosi galimybe gyvendama tame pačiame mieste išbandyti skirtingas pasaulio virtuves“, – šypteli Gintarė.

 

– Turkiškas maistas – vienas populiariausių šiame mieste. Rekomenduoju pažinti įmantresnę turkiško maisto virtuvę ir aplankyti restoraną „Fes Turkish BBQ“.

 

– Izraelietiška virtuvė. Itin kokybiškas ir estetiškas maistas patiekiamas restoranėliuose „Kanaan“ bei „Gordon“.

 

Thai Park. Visa azijietiškos virtuvės puokštė ir galimybė pažinti kultūrą, ne tik ragaujant, bet ir bendraujant.

 

Artėjantys renginiai mieste:

 

– Berlyno galerijų savaitgalis (Gallery Weekend Berlin). Didžioji dalis galerijų atveria duris susipažinti su ekspozicijomis ir organizuoja specialius turus.

 

Love out Loud! re:publica 2017 #rp17. Festivalis, vienoje erdvėje sujungiantis komunikaciją, technologijas, mokslo išradimus, madą ir dizainą.

 

Malzwiese 2017. Muzikos ir menų festivalis, vykstantis istoriname XX a. pradžioje pastatytoje gamyklos erdvėje.

 

Botanische Nacht 2017. Berlyno botanikos sode vykstantis šviesų šou. Tai unikali proga susipažinti su skirtingų šalių augalija ir pasivaikščioti po sodą, apsuptą įvairiaspalvių lazerio šviesų.

 

{FINDME}http://www.lamuslenis.lt/wp-content/uploads/IMG_4101.jpg{/FINDME}